Instrukcja użytkowania i pielęgnacji oraz instrukcja montażu Brother 888 G06

Instrukcja użytkowania i pielęgnacji oraz instrukcja montażu Brother 888 G06 to oficjalny dokument odpowiedzialny za opisanie wszystkich informacji dotyczących użytkowania i pielęgnacji oraz montażu urządzenia Brother 888 G06. Dokument zawiera informacje dotyczące bezpiecznego użytkowania urządzenia, jak również instrukcje dotyczące jego montażu, konserwacji i konfiguracji. Zawarte w nim informacje dotyczące użytkowania i pielęgnacji są przydatne dla wszystkich użytkowników, a instrukcje montażu są szczególnie istotne dla osób, które chcą samodzielnie zainstalować urządzenie. Użytkownicy powinni przestrzegać instrukcji przed użyciem urządzenia, aby uniknąć potencjalnych problemów związanych z jego działaniem.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja użytkowania i pielęgnacji oraz instrukcja montażu Brother 888 G06

Warunki użytkowania i instrukcja czyszczenia i pielęgnacji

Drewniane podłogi olejowane i woskowane dają naturalnie piękne efekty kolorystyczne, jednak aby zachować ten stan niezbędna jest ich pielęgnacja. Stosowanie odpowiednich środków polecanych przez producenta jest bardzo ważne, ponieważ daje gwarancje sukcesu i braku problemów, które mogą powstać w wyniku używania tanich zamienników. Wszystkie opisane poniżej środki są dostępne do zakupu u nas lub w salonach.

Pielęgnacja całościowa

Pierwsza pielęgnacja podłóg drewnianych zalecana jest po około 2 tygodniach od jej montażu. W tym wypadku stosujemy produkt przeznaczony specjalnie dla naszych podłóg. Jest to Saicos WaxCare. Stosuje się go na całości, a rozprowadza dokładnie szmatką lub maszynowo padem. Następnie należy wypolerować drewno suchą szmatką. Cały proces pielęgnacyjny jest intuicyjny i prosty. Ważne jest, żeby pokryć równomiernie całą powierzchnię, a następnie odczekać przed wejściem na deski około 2 godzin. Taką pielęgnacje stosujemy w zależność od potrzeb oraz bieżącego wyglądu drewna. Środek WaxCare świetnie uzupełnia braki w wierzchniej warstwie wosku.

Codzienna pielęgnacja podłogi drewnianej

Codzienne dbanie o drewniane podłogi olejo-woskowane jest bardzo proste, jednak jest kilka zasad, których należy przestrzegać, aby cieszyć się nimi przez długie lata.

 • Desek drewnianych nie należy myć żadnymi ostrymi środkami, przeznaczonymi do podłóg lakierowanych czy innych powierzchni (kafelki, panele etc. )

 • Do codziennego mycia zalecamy środek Saicos WashCare. Idealnie usuwa zabrudzenia, a dodatkowo chroni drewno i konserwuje je. Jest bardzo wydajny (miesza się go z wodą). Jeśli częstotliwość mycia jest duża, nie ma potrzeby używania go za każdym razem. Najlepiej wtedy używać po prostu wody.

 • Podłogi nie powinno się myć wcześniej, niż 21 dni od montażu. Wosk utwardza się około 3 tygodni, a wycieranie go podczas mycia, może skutkować jego ubytkami

 • Nasze podłogi są naturalnymi dębowymi podłogami, które są jak każde drewno wrażliwe na wilgoć i wodę. Należy więc zachować ostrożność, aby w trakcie mycie nie zostawiać zbyt dużej ilości wody na deskach.

 • Nasze podłogi są wykonane z naturalnego dębu, a więc jak każde drewno są wrażliwe na wilgoć i wodę. Należy zachować ostrożność, aby w trakcie czyszczenia i pielęgnacji nie zostawiać zbyt dużej ilości wody na deskach.

 • Do mebli stosujemy podkładki filcowe, a pod obrotowe krzesła stosujemy podkładki w celu uniknięcia zarysowań

 • Należy zadbać o system zbierania brudu i błota (wycieraczki oraz maty)

 • Na bieżąco należy usuwać piasek z powierzchni deski.

Czyszczenie trudnych zabrudzeń

W przypadku trudnych lub nietypowych zabrudzeń należy użyć specjalnego środka do ich usunięcia, tj. Saicos MagicCleaner. Należy nałożyć środek na zabrudzone miejsce, a następnie szmatką lub padem spróbować usunąć zabrudzenie. Jeśli osiągnęliśmy sukces, ale w miejscu zabrudzenia drewno wygląda na „przetarte” należy zastosować miejscowo środek do pielęgnacji WaxCare, aby ukryć różnice. MagicCleaner można stosować również całościowo w celu odświeżenia podłogi, a następnie zabezpieczyć ją przed zabrudzeniami produktem WaxCare.

Sytuacje nietypowe

W przypadku wystąpienia zabrudzeń, mechanicznych zarysowań, odbić lub jakiekolwiek ubytków, których nie jesteście w stanie Państwo naprawić sami używając wyżej opisanych metod, należy się zwrócić o pomoc do salonu, firmy parkieciarskiej lub do nas bezpośrednio, a my jako fachowcy postaramy się znaleźć sposób na rozwiązanie Państwa problemu.

Warunki klimatyczne w pomieszczeniu:
Należy pamiętać, że jest to produkt w 100% naturalny, wykonany z litego drewna, dlatego w miarę możliwości musimy zagwarantować mu optymalne warunki dotyczące temperatury i wilgotności w pomieszczeniach, gdzie będzie przechowywany oraz układany:

temperatura powietrza: 18-23oC
wilgotność powietrza: 45-65%

Są to parametry, które są też najbardziej wskazane dla człowieka. Najtrudniejszym okresem, w którym wilgotność powietrza znacznie spada jest sezon zimowy i wówczas należy nawilżać pomieszczenia, najlepiej za pomocą nawilżaczy, pojemników na wodę na kaloryferach oraz dbać o utrzymanie właściwej temperatury.

Drodzy Państwo,
Zostaliście użytkownikami naturalnych i trwałych podłóg drewnianych, które zachowają swój urok przez wiele, wiele lat, jeśli będą prawidłowo użytkowane i pielęgnowane. Deski zostały wykonywane z naturalnego drewna dębowego, jesionowego, …, a wypracowana technologia wykonania desek podłogowych zapewnia najwyższe standardy dotyczące jakości. Podłogi wyprodukowane zostały wg polskiej normy PN-EN 13226. Nasze deski podłogowe opuszczając magazyn posiadają wilgotność 9% +/- 2%.

Warunki klimatyczne w pomieszczeniu:
Należy pamiętać, że jest to produkt w 100% naturalny, wykonany z litego drewna, dlatego w miarę możliwości musimy zagwarantować mu optymalne warunki dotyczące temperatury i wilgotności w pomieszczeniach, gdzie będzie przechowywany oraz układany:

temperatura powietrza: 18-23oC
wilgotność powietrza: 45-65%

Są to parametry, które są też najbardziej wskazane dla człowieka. Najtrudniejszym okresem, w którym wilgotność powietrza znacznie spada jest sezon zimowy i wówczas należy nawilżać pomieszczenia, najlepiej za pomocą nawilżaczy, pojemników na wodę na kaloryferach oraz dbać o utrzymanie właściwej temperatury.

INSTRUKCJE DOTYCZĄCE MONTAŻU
Należy pamiętać o dylatacjach przy ścianach, przy większych powierzchniach i innych na stałe zamontowanych elementach.
Powierzchnia naszych desek pokryta jest systemem kombinacji oleju i wosku na bazie naturalnych i roślinnych surowców, charakteryzująca się dużą odpornością na ścieranie, zabrudzenia, posiadającą także właściwości hydrofobowe. Olejowoski zabezpieczają drewno w naturalny sposób – olej wnika głęboko w drewno zabezpieczając je od wewnątrz, a jednocześnie utrzymuje jego elastyczność, a woski chronią powierzchnię zewnętrzną, zapewniając dużą wytrzymałość i łatwość użytkowania. Podłoga po ułożeniu w celu uzyskania trwalszej powłoki powinna być poddana pierwszej pielęgnacji

Zalecenia:
Zabezpieczamy meble systemem podkładek filcowych.
Pod krzesła z kółkami kładziemy maty ochronne.
Wprowadzamy system zbierania brudu (wycieraczki przed wejściem i po wejściu do obiektu, domu).
Zawsze na bieżąco usuwamy piasek z powierzchni (odkurzacz, ściereczka, wilgotny mop).
Do mycia i bieżącej czy okresowej pielęgnacji używamy środków zalecanych przez producenta. Podłogę myjemy wilgotnym mopem (nadmiar wilgoci ścieramy suchą szmatką). W czasie prac remontowych zabezpieczamy podłogę przed zniszczeniem (np. tekturą falistą-nie folią)

Reklamacji nie podlegają: uszkodzenia mechaniczne, naturalne zużycie podłogi, zróżnicowana kolorystyka, przebarwienia wywołane działaniem światła, zadrapania spowodowane przez zwierzęta, uszkodzenia wywołane przez wilgoć czy też niewłaściwy montaż, a także uszkodzenia wywołane czyszczeniem i konserwacją w sposób niezgodny z instrukcją.

 • Instrukcja serwisowa do faxa Brother 8360P

  Witam mam pewien problem po podłączeniu faxa Brother 8360P okazało się, że fax nie odbiera dokumentów od faxa Nashuatec 3320L(inne współpracują bez zarzutu, a sam fax Nashuatec z innymi pracuje prawidłowo), chciałbym spróbować zmienić prędkości w faxie Brother, ale nie posiadam instrukcji serwisowej, jak...

  Drukarki, ksero Szukam 09 Paź 2010 10:55Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1365

 • Brother MFC-235C szukam instrukcji serwisowej jak rozłożyć drukarkę

  Drukarka została zalana tuszem. Chciałem ją wyczyścić. Ma ktoś taką instrukcję lub mógłby opisać krok po kroku co należy zdjąć.

  13 Kwi 2011 13:19Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3276

  Brother HL-6180DW. - Polski język - wgranie firmware lub instrukcja serwisowa?

  Potrzebuję firmware do Brother HL-6180DW.Ma ktoś pomysł jak zdobyć?Kupiłem kilka sztuk tego modelu z wojska i jak się okazało brakuje Wifi. Prawdopodobnie przeflashowali je softem od modelu bez wifi.

  03 Sty 2020 13:58Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 549

  Szukam instrukcji serwisowej dla Brother MFC-J6910DW

  czy ktoś jest w posiadaniu i mógłby udostępnić instrukcję serwisową dla Brother MFC-J6910DW?

  03 Sie 2020 11:30Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 396

  BROTHER MFC-L2700DW - Polski język - wgranie firmware lub instrukcja serwisowa?

  Wybaczcie za takie odkopanie. Czy w modelu MFC-L2710DN ( pochodzącym z Włoch) wykonuje się taką operację w identyczny sposób? W instrukcji serwisowej ten model niestety nie jest wypisane, stąd nie wiem nic. Ma ktoś dostęp?Edit: Instrukcja serwisowa odnaleziona iupd: Used to rewrite...

  05 Sty 2023 11:17Odpowiedzi: 34 Wyświetleń: 5991

  Brother J6920DW - Wymiana głowicy drukującej

  Witam, a więc tak:Głowica wymieniona, drukarka śmiga jak szalona:). Faktycznie wymiana w skali od 1 do 10 dałbym może 2:). Było to dla mnie dziecinnie proste, straszna była tylko serwisowa instrukcja:), jak człowiek zaczął to robić to poszło raz dwa trzy. Całość zajęła mi pierwszym razem około godzinki...

  Drukarki, ksero FAQ 27 Lut 2019 12:44Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 7593

  Brother MFC-8860DN - Zaginione menu 0 po zmianie języka Brother MFC-8860dn

  Koledze po zmianie personalizacji zależnej od kraju (w brother Code 74) na złą zginęły sieć i fax. Typowe po wpisaniu złego kodu. Należy zdobyć Appendix 3 do instrukcji serwisowej w której są kody na dany kraj w zależności od modelu(dostępne tylko w wersji instrukcji serwisowej dostarczanej do autoryzowanych...

  Drukarki, ksero Profesjonalne 30 Sty 2015 09:00Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1893

  Brother 5250DN - Awaria Grzałki

  Witam! Mam problem z moim 5250DN. Mianowicie, przed chwilą podczas drukowania ułamał się mały tryb w tylnej pokrywie służący do napędzania rolek do wysuwania papieru. Przykleiłem to na miejsce tak jak ma być, po czym poskładałem drukarkę (w celu zlokalizowania przyczyny usterki musiałem wyjąć moduł utrwalacza),...

  Drukarki, ksero Początkujący 28 Paź 2014 11:34Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 780

  Brother MFC-490cw błąd 46 i wejście w tryb serwisowy

  Witam,Posiadam ww drukarkę. Pojawił mi się błąd 46 "Brak możliwości czyszczenia".Na forach sprawdzałem jak wejść w tryb serwisowy, żeby zresetować licznik, jednak pomimo odłączenia kabla zasilania, przytrzymaniu przycisku START i podłączeniu kabla nie wchodzi w tryb serwisowy MAINTENANCE. Cały czas...

  03 Cze 2019 22:24Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 7596

  Brother DCP J4110DW - Wejscie do menu serwisowego

  Witam, jak w tytule, potrzebuje informacji jak wejs w tryb serwisowy w modelu DCP J4110. Od razu informuje ze ten model nie posiada klawiatury jest tylko dotyk. Znalazlem flmiki na YT oraz instrukcje serwisowe ale wszedzie jest mowa o klawiaturze. U mnie tego nie ma i nie mozna uruchomic menu. Prosze...

  06 Sty 2019 13:02Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1437

  Brother mfc 490cw "czyszczenie niemożliwe 46"

  Posiadam ww drukarkę. Pojawił mi się napis "czyszczenie niemożliwe 46". 13 Sty 2016 19:32Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2529

  Na wyświetlaczu drukarki Brother pojawił się napis "NIE MOŻ. CZYŚ. 46"

  Użytkuję drukarkę Brother-DCP135C. W tej chwili nie mogę z niej korzystać bo pojawia się komunikat: "NIE MOŻ. 46".Jeśli na wyświetlaczu drukarki Brother pojawi się napis w stylu „Nie można czyś. Błąd 46″, oznacza to że przepełnił się absorber, czyli pojemnik z gąbką, który...

  08 Paź 2011 11:35Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 37155

  Brother MFC-235C błąd 51.

  WitamBłąd 51 w drukarce pojawił się gdy został wymieniony pojemnik z żółtym tuszem. Sądziłem że może coś nie tak z pojemnikiem, ale po włożeniu innego w 100% sprawnego tuszu nadal wyświetlany jest błąd 51.Po uruchomieniu menu serwisowego próbowałem wykonać czyszczenie drukarki ale odrazu pojawił...

  01 Sie 2010 14:28Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 4527

  Brother HL-5450DN - Kasowanie liczników: pobierania, fuzera, lasera

  Pliki PJL powinny pasować do HL-5450 bo zmiana języka jest dla tego modelu.%-12345X(at)PJL(at)PJL DEFAULT COUNTRYCODE="0001"(at)PJL DINQUIRE COUNTRYCODE(at)PJL EXCUTE MAINTENANCE74%-12345XZawartość archiwum podpisanego jako BL_PJL_Reset_Files. zipReset Partes HL5452DN...

  23 Mar 2020 07:27Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 8430

  Brother mfc-j480dw - Wgranie nowego firmware

  Program do wgrania firmware też masz?Z tego co widzę języka polskiego do niej nie ma.Poniżej SPEC CODE, do ustalenia strony kodowej i języka urządzenia:MODEL SPEC Code SPEC Code(Detail)MFC-J460DW U. S. A 0201 ---... Zealand 0056 Australia 0006New...

  16 Mar 2018 16:05Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1203

  Brother - Sprawdzanie przebiegu drukarek Brother

  Na to bym nie liczył.Tak naprawdę większość z tego nie jest Ci potrzebna.Poszukaj na forum instrukcji serwisowej i czytaj.Tłumacz googlowy powinien Cię naprowadzić, w razie problemów pytaj:D

  26 Paź 2018 19:09Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 9819

  HL-2030 - Brother HL-2030 kropki na wydrukach po wydruku kilku kopert

  Proponuję zacząć od pobrania instrukcji serwisowej, np. wpisując w wyszukiwarkę "HL-2030 service manual".Instrukcja ma 244 stron według Adobe Reader.Na stronie 93 znajdziesz ostrzeżenia związane z rozmontowywaniem drukarki.Na stronie 94 znajdziesz "DISASSEMBLY FLOW" czyli mapę czynności, które...

  17 Mar 2016 15:23Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 5184

  BROTHER DCP-L8410CDW - Drukuje prawie całą kartkę na żółto

  Znalazłem instrukcje serwisową do tej drukarki i będę szukał tam rozwiązania. Dam znać jeśli uda mi się rozwiązać problem. Instrukcję po angielsku załączam, gdyby ktoś potrzebował.

  17 Mar 2022 14:26Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 354

  Service Manual do drukarki Brother DCP165C

  Witam...poszukuję instrukcji serwisowej do urzadzenia wielofunkcyjnego Brother DCP165C.Dziekuję za okazaną pomoc:)

  25 Lut 2010 08:55Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1622

  Service manual dla Brother DCP-195C

  Witam Szanownych Forumowiczów,Jak w temacie - poszukuję instrukcji serwisowej dla drukarki Brother DCP-195C, muszę ją rozłożyć, a nie chcę czegoś połamać.PozdrawiamRafał Dorau

  12 Wrz 2015 10:12Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 4325

  Brother DCP-165C. Odetkanie głowicy. Nie drukuje na czerwono

  Kilka dni temu wszedłem w posiadanie drukarki Brother DCP120C. Głowica kompletnie zaschnięta. Żadnych oznak tuszu. Postanowiłem rozebrać drukarkę i wyciągnąć głowicę. Zajęło mi to 15 minut. Następnie samą głowicę pod ciepłą wodę i przepłukałem kanały na tusz od miejsca podłączenia wężyków aż do zaworków...

  27 Sty 2019 17:55Odpowiedzi: 19 Wyświetleń: 54470

  Brother DCP-J315W - Słaba jakość jednego z kolorów (magenta)

  Cześć,mam dziś do Was małe pytanie.Ostatnio zauważyłem że moja drukarka brother dcp-j315w ma problem z drukiem czerwonym (magenta).Załadowałem nowe tusze, ale problem ciągle się ponawia.Czarny oraz zółty z niebieskim drukuje jak należy, problem cały czas dotyka czerwonego tuszu.Oczywiście...

  28 Cze 2013 16:56Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 16029

  Brother DCP-J4120DW - poszukuję serwisówki

  Jak w temacie - poszukuję instrukcji serwisowej do Brother DCP-J4120DW. Będę wdzięczny za poratowanie w/w.

  23 Lip 2018 12:52Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 297

  MFC-490CW - Brother MFC-490CW - złożyć jedną z trzech, język, papmers...

  Ok. Dzięki... postaram się to jakoś rozgryźć.Czy podobna operacja jest możłiwa w Brother MFC-5860CN?Ups... widzę, że są to kompletne instrukcje serwisowe....No... to chyba muszę sobie sporo przypomnieć z angielskiego:)

  29 Paź 2018 23:17Odpowiedzi: 27 Wyświetleń: 1569

  Aiwa Brother Funai GoldStar Grundig Hitachi

  Od kilku miesięcy grono osób rozpoczęło tworzenie bazy schematów w oparciu o wysokiej jakości instrukcje serwisowe. Rezultaty już można oglądać. Kolejne marki zostaną udostępnione w ciągu najbliższych dni. Podziękowania dla Robi, mimi2000, Adam (Reunion), gorgoroth za opracowanie aktualnie udostępnionych...

  Artykuły 04 Mar 2004 23:12Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3452

  Drukarka brother HL-6050D jak konserwować

  Parę dni temu odebrałem drukarkę, po przeczyszczeniu fusera bębna i przetarciu wszystkich wałków druk jest bez zastrzeżeń (dzięki instrukcji serwisowej z elektrody:)). Niepokojący jest fakt braku części zamiennych w przystępnych cenach.Temat uważam za zamknięty.

  01 Lut 2009 20:12Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2062

  Brother dcp-135c jak dobrać się do głowicy?

  Czy ktoś ma może instrukcję serwisową do DCP-135C. Przeszukałem forum, google i nic nie mogę znaleźć.Znalazłem jedynie jedną stronę na której były 2 z 6 partów instrukcji serwisowej.Proszę o wysłanie na forall00(at)tlen. plZ góry dziękuję i Pozdrawiam!

  08 Gru 2016 11:43Odpowiedzi: 37 Wyświetleń: 82819

  brother hl 2032 nie chce drukowac

  tu nie chodzi o srterwoniki bo nawet bez podłaczenia do kompa nie moge wydrukowac chocby strony testowej. odrazu po właczeniu migaja wszystkie diody. to jakis bład technicznyCo za niechlujna pisownia:|...Tu: masz link do instrukcji serwisowej, poczytaj sobie a się dowiesz co drukarka do ciebie...

  13 Kwi 2010 07:40Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 4102

  Brother DCP-540CN "Czyszczenie niemożl. 51"

  Tutaj masz instrukcję serwisową i wszystko opisane:Również jest o Twoim błędzie. Miałeś go wcześniej czy pojawił się po czyszczeniu tuszu?

  02 Mar 2010 16:56Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 14681

  Brother DCP- 135 błąd 4F.

  Koledzy też mają takiego Brothera jak ja i fakt, że ja kupiłem jako pierwszy, ale oni sporo więcej ode mnie drukują;)Rozkręcałem mojego Brothera z instrukcją serwisową i w pewnym momencie pojawił się zonk. Płytka drukowana, która znajduje się nad głowicą posiada taśmę/taśmy "przyklejone" na stałe,...

  13 Cze 2010 20:28Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 33964

  Podmiana głowicy Brother DCP-375CW

  Witam Koledzy! Od dłuższego czasu walczyłem z reanimacją głowicy w DCP-375CW. Wertowałem naprzemiennie instrukcję serwisową i elektrodę, lecz niestety wysiłki spełzły na niczym - magneta nie żyje. Wiem, że zakup nowej głowicy jest nieopłacalny, lecz rozważałem zakupienie jakiegoś tańszego modelu z serii...

  27 Cze 2010 23:32Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3908

  brother dcp -130c printer error

  Ostatnio pobrałem instrukcję serwisową z elektrody właśnie do tego modelu, udrażniam głowicę w DCP 120C. Masz wystarczającą ilość punktów żeby ją sobie pobrać. Tam są opisane dokładnie kody błędów.

  16 Lut 2012 16:56Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 24221

  Brother HL 2030 pala sie wszystkie diody

  Jak w temacie palą się wszystkie diody i oprócz tego drukarka zachowuje się jak trup. Przejrzałem wszystkie tematy dotyczące problemów z tą drukarką i nie znalazłem rozwiązania. W instrukcji serwisowej jest napisane, że w przypadku palenia się wszystkich diód należy przycisnąć "go", co spowoduje...

  08 Lut 2011 23:38Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 3669

  BROTHER 2030 - czyścik w module bebna, papier sie blokuje

  Witam, jeszcze raz dzięki za zainteresowanie tematem. Po przestudiowaniu instrukcji serwisowej dostępnej na forum endriuf kartki są całe czarne, co spowodowane jest moją głupota i uszkodzeniem drucika elektrody bębna. Oznacza to, że chcąc zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych wydam o 100 złotych więcej...

  08 Paź 2012 14:31Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 3104

  [Brother MFC 215C] problem ze złożeniem skanera.

  W wyniku złego przewożenia wylały się tusze w drukarce, wyczyściłem wszystko wstawiłem nowe tusze, drukowanie skanowanie ksero OK. Wszystko było by ok gdyby nie mały zaciek na szybie skanera, najgorsze że był od wewnętrznej strony zdjąłem pokrywę i położyłem ją "na plecach" odkręciłem jak dobrze...

  08 Kwi 2014 21:08Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 4385

  Brother MFC 7820N nie uruchamia się

  Nie wiem czy jeszcze komuś się przyda. Miałem taki sam efekt, paliło się tylko podświetlanie wyświetlacza.Posprawdzałem zasilacz i wyglądał ok. Tak że kolejnym typem było główne pcb po lewej stronie drukarki.Niestety to już jest w wysokiej skali integracji z malusieńkimi smd. Jako amatorowi wpadło...

  25 Cze 2013 22:04Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2721

  Brother 115C - Słabo drukuje na czarno

  Instrukcja serwisowa mówi że na wyłączonej drukarce trzeba wcisnąć menu i mono start, następnie włozyć kabel zasilający trzymając te klawisze dalej. Następnie strzałką do góry wybrać tryb maintenance.Sprawdzone, więc musi wejść w ten tryb.Następnie wybierasz 7 (też strzałkami) i zatwierdzasz set/ok...

  05 Lut 2014 15:52Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2736

  Brother DCP 165C - Ciągłe czyszczenie i białe wydruki. Co zrobic?

  Jeżeli dobrze patrzę, to według instrukcji serwisowej jest to błąd przesuwania się karetki. "Wyrwij" wtyczkę zasilania podczas przesuwania się karetki odcinając prąd, aby można było ją przesuwać ręcznie. Podnieś pokrywę, sprawdź dokładnie świecąc latarką do wnętrza czy nie ma czegoś co blokuje przesuw....

  24 Kwi 2014 13:06Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2211

  Brother MFC-J4420DW - zmiana języka lub firmware

  Witam. Poszukuję instrukcji serwisowej i firmware do urządzenia ( z możliwością wyboru języka polskiego lub angielskiego). Urządzenie ma firmware z wgranym tylko językiem niemieckim a w menu nie ma opcji zmiany języka.

  28 Sie 2018 22:33Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 5775

  Brother dcp 585cw skanuje na niebiesko

  Czy robiłeś kalibrację ustawień zgodnie z instrukcją serwisową?Niestety na 90% jak pisał Kolega wyżej wymiana skanera.

  15 Lut 2018 19:25Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 804

  PT-9500PC Brother - Drukarka nie docina poprawnie naklejek w trybie cięcia połow

  Winny jest zużyty lub zanieczyszczony nóż.W tej drukarce są dwa mechanizmy tnące:- do cięcia całkowitego- do cięcia połowicznego.Można kupić sam mechanizm cięcia połowicznego (kosztuje sto kilkadziesiąt złotych)Kod (numer referencyjny) LN0925001.Niestety wymiana jest skomplikowana, trzeba...

  26 Kwi 2018 07:13Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 711

  Brother DCP J132W - Nie wykrywa żadnego tuszu

  Trzeba rozebrać trochę drukarkę, samego frontu się nie da.Żeby dostać się do śrubek trzeba otworzyć urządzenie razem z klapą skanera, po lewej stronie zdjąć nóżkę podtrzymującą i zobaczyć że są śrubki.Jest dużo instrukcji serwisowych Brotherów wrzuconych na elektrodę -> można się wspomóc [youtube][/youtube]

  19 Maj 2018 07:13Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 4446

  HL-11 Brother nie drukuje, migają diody..

  Witam.To nie jest pełne oznaczenie drukarki - po HL-11 powinny być jeszcze dwie cyfry.Po włączeniu drukarki, wciśnij raz Power, policz mrugnięcia zielonej diody. Następnie wciśnij drugi raz Power i również policz mrugnięcia - wówczas będziesz mógł na podstawie tych mrugnięć i poniższego obrazka namierzyć...

  29 Kwi 2019 07:48Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 6084

  BROTHER DCP-8250DN - Plamy-pieczątki na wydruku

  Instrukcja serwisowa może w czymś pomoże, np. strona 84.Pytano i dobrze jest odpowiedzieć jaki to ten "nowy toner" - nowy zamiennik czy regenerowany, czyli już używany a tylko zasypany proszkiem?Takie efekty są też możliwe gdy bęben był zbyt długo wystawiony na działanie światła.

  15 Mar 2020 19:26Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 966

  Brother MFC-J470DW nie widzi tuszu reset

  Szanowni Państwo,zdaję sobie sprawę, że podobne tematy były już wałkowane nie raz. Przejrzałem fora, przejrzałem instrukcję serwisową i nadal poszukuję rozwiązania.W powyższej drukarce pojawił się błąd " Nie można wykryć M. Otwórz pokrywę pojemnika z atr. " Otwieranie i wkładanie tego samego pojemnika...

  03 Cze 2020 07:49Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1239

  Brother DCP375CW - przerwana taśma łącząca panel przedni z płytą

  Zapewne w instrukcji serwisowej znajdziesz. ;)

  26 Wrz 2020 12:03Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 183

  Brother DCP 9020 ustawienie zębatek napędu

  Mam problem z ustawieniem napędu bębnów w Brotherze dcp 9020Musiałem rozebrać cały zespół zębatek napędowych.W instrukcji serwisowej nie znalazłem o tym informacji.Koła zębate mają znaczniki, ale nie wiem jak powinny być ze sobą ustawione.W HP jest to bardziej logicznie oznaczone.Jeżeli...

  15 Paź 2020 09:24Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 852

  Drukarka Brother DCP-J132W drukuje białe strony

  Nie testowałem możliwości działania bez zmiany numeru głowicy - opieram się na instrukcji serwisowej. Skoro w tejże producent zawarł "bzdury wprowadzające w błąd", przepraszam za ich przekazywanie.

  09 Cze 2021 13:01Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 1305

  BROTHER DCp-9020CDW - Problem z wydrukiem

  tonery, i bęben to zamienniki (ale nowe, i jest lepiej, zniknęły pasy pionowe). ale takie drobne poziome po bokach zostały. Pas wymieniałem zgodnie z zaleceniami pokazuje jeszcze 22596 (46%) i to jest oryginał. Nie mam dostępu do PCB, HV i LED. Sprawdzę wałki i dam znać.Znalazłem kiedyś jeszcze...

  21 Lis 2020 15:42Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 657

  Brother - Program do resetowania

  HL5340D też działa, jak użyć jest opisane w instrukcji serwisowej ( w załączniku).

  01 Cze 2022 13:10Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4656

  Błąd tonera brother dcp-9020cdw

  Więc tak, było z tym trochę roboty ale drukarka naprawiona.Odszukałem w internecie instrukcję serwisową i z niej wyczytałem że problemów tego powstawania tego błędu może być kilka:"Display:Toner Error One or more Toner Cartridges are not detected. Pull out and reinsert all 4 Toner Cartridges.Description:The...

  20 Sty 2023 13:34Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 687

  Brother DCP J105 - Pojawił się błąd: Nie moż. czyś 35

  machine error 35Brzmi znacznie lepiej choć nadal nic nie mówi:PPozostaje zapoznać się z tymi dwoma tematami które podałem wyżej i spróbować szczęścia. Albo i nie, to już zależy od Ciebie.W załączniku dorzucam instrukcję serwisową jakbyś zdecydował się rozbierać to urządzenie.

  14 Sie 2022 14:43Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 423

  Drukarka Brother MFC-J5730DW - nie działa

  Cześć.Próbowałem uruchamiać bez osprzętu, stała kilka godzin i dalej to samo.W instrukcji serwisowej napisali aby wcisnąć przycisk "ON" przy wył. przewodzie sieciowym ok 30 sek, potem próbować normalnie włączyć - ta opcja też nic nie daje.Co do historii to urządzenie zostawione po pracy na noc,...

  14 Gru 2022 11:33Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 396

  BROTHER FAX 8070P Jak zmienic język? Menu serwisowe?

  Mam problem z BROTHER FAX 8070P.Jest w 100% sprawny, ale menu ma po jakimś tam języku.Mam instrukcję, gdzie jest opis jak w menu to przestawić:GEMERAL OPTION - i w pozycji "0" tego podmenu przestawia się język.Problem w tym, że w instrukcji to podmenu rzeczywiście kończy sie na "0" a...

  13 Sie 2006 08:28Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1821

  Brother MFC-260C - Kiepski druk w "niższych" jakościach, poziome białe

  Piszę do Was z prośbą o zdiagnozowanie usterki w drukarce Brother MFC-260C.Może pomogą w tym zeskanowane i załączone tu wydruki.Przeszukałem kilka for (w tym oczywiście elektrodę), przeczytałem sporo wątków i problem wydawał mi się "standardowy".Na wydrukach pojawiają się poziome, białe...

  10 Maj 2013 21:45Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3450

  Brother MFC-5840CN - zmiana języka

  Procedura wejścia w tryb serwisowy v1 z modyfikacją1. Drukarka jest włączona w trybie fax.2. Wciśnij MENU i (trzymając MENU) odłącz urządzenie od prądu.3. Trzymając wciśnięty przycisk MENU podłącz do prądu.4. Włączy się tryb "MAINTENANCE" (lampki zaczną mrugać).5. Puszczamy MENU - urządzenie...

  21 Gru 2011 18:04Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 6165

  Drukarka Brother MFC235C i podobne - niektóre czynności trybu serwisowego.

  Dodam tyko, że powyższa instrukcja (ta od tina18) działa również w DCP-J315W

  24 Paź 2017 21:48Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 25559

  Serwisowe czyszczenie głowic Brother 6510DW (6710 i 6910 również)

  MFC-J6910 ma prostszy dostęp do opcji czyszczenia głowic (zresztą opisany w instrukcji użytkownika):- Dotknąć ekranu w miejscu, gdzie są wyświetlane "słupki" z poziomem atramentów;- Nacisnąć przycisk "Czyszczenie"- Nacisnąć przycisk "Czarny", "Kolor" lub "Wszystkie".Z poziomu tego menu można...

  09 Gru 2020 02:28Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 31632

  BROTHER MFC-9330/9332CDW zmiana języka

  Może komuś się przyda instrukcja, jak zmienić język menu w urządzeniu 4in1 model jak w temacie, dodam że procedura działa także w innych modelach (nie wszystkich) różni się szczegółami, dodatkowo jeżeli ktoś ma niższy model może (jeżeli Hardware pozwoli) rozszerzyć menu o dodatkowe funkcje.Zakupiłem...

  15 Gru 2016 07:44Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3486

  BROTHER mfc-j5730dw - W trybie serwisowym napis MACHINE ERR FE00

  próbowałem wrócić do tego co było ale nie da się robię tak wisuje 74 potem 0003 lub 0004 i pisze paramete init i późnie pls update prog i wraca machine err fe00 jakbyś mi podesłał instrukcje jak to naprawić i chyba nowy soft to bede bardzo wdzięczny

  27 Wrz 2019 15:51Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1536

  Brother mfc-j5320dw - potrzebna instrukcja zmiany języka

  Aby zmienić kodami serwisowymi język musi się on znajdować w firmware urządzenia.Zmiana strony kodowej bez wgranie firmware ubije drukarkę i zmusi do wizyty w autoryzowanym serwisie Brother.

  14 Maj 2015 07:24Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3756

  [Inne] Wielofunkcyjny Brother który kupić?

  Witam:)Ta powszechna Brotheromania, czyli przekonanie, że jeśli drukarka ma mieć tanie zamienniki to tylko Brother:PJeśli iP1500 było OK, to może Pixma MG5150 z zamiennikami za 5 zł / sztuka (z czipem) lub 2, 5 zł / sztuka (bez czipa) też będzie OK?Już myślałem, że nie ma na rynku w rozsądnej...

  Ogłoszenia Elektronika 30 Sie 2013 23:10Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 4095

  Brother j132w - Brak polskiego języka w menu

  Witam. Moja dziewczyna kupiła "tanią" drukarkę. Niestety nie popatrzyła że nie posiada ona polskiego języka w standardzie. Mowa tu o drukarce Brother j132w. Przeglądałem różne tematy lecz nie udało mi się ustawić polskiego języka. Po zmianie w trybie serwisowym języka na PL pojawił się napis Please DL...

  24 Cze 2014 12:09Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 4008

  BROTHER 1040 - DYSKOTEKA...

  Mam pewien drobny problem - naprzemiennie świecą wszystkie diody, tzn. najpierw drum a następnie pozostałe. Nie drukuje nawet w trybie serwisowym- o co tu chodzi!!!!!!!!!!! Help!!!!!!!!!!Jeszcze jedna prośba- czy ktoś posiada instrukcje do niej w jedynym słusznym języku, czyli po polsku? dzięki.......

  17 Maj 2005 17:00Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1052

  Brother T106- język menu

  Witam, posiadam taki fax i nie mogę zmienić języka menu z niemieckiego na angielski lub polski. Przeczytałem instrukcje użytkownika do tego modelu w menu "podstawowe" w moim egzemplarzu nie ma opcji zmiany języka.Spotkał się ktoś z takim problemem. Jest na to jakieś proste rozwiązanie czy tylko serwis?...

  Telefony Stacjonarne Serwis 21 Paź 2007 14:06Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1298

  Klawiszologia do Unable to clean do Brother DCP115

  DObra - teraz po polsku instrukcja do kasowania tego błędu przy drukarce DCP-115C, która NIE posiada klawiatury numerycznej:- Klikamy po kolei: Menu, Mono start, Menu, Mono start.- Strzałkami wybieramy kod Maintenance 80 i zatwierdzamy "Set"- Klikamy tyle razy "Mono start" aż zobaczymy napis:...

  05 Mar 2018 11:17Odpowiedzi: 48 Wyświetleń: 180826

  machine error 50 w brother 215C

  mam mały problem, mianowicie zapchala mi sie dysza w drukarce, wiec rozebralem, przeczyscilem i skrecilem niby tak samo jak bylo, ale drukarka nie drukuje tylko wyrzuca " Unable to init" po tym pokazuje sie komunikat zebym zajrzal do instrukcji obslugi. Wchodzilem w menu serwisowe i drukarka...

  29 Wrz 2010 13:06Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 14401

  Regeneracja tonera w Brother DCP-7030

  Kolejny problem z tą drukarką. Na wydrukowanej kartce zostaje wydrukowane ponownie to co było wyżej. Wygląda to w następujący sposób: mamy linijkę tekstu która zostaje wydrukowana ponownie poniżej (dokładnie o obrót bębna OPC)tylko że już nie tak mocno. Z moich obserwacji wynika jakby zostało...

  Drukarki, ksero Regeneracja 16 Lut 2013 00:31Odpowiedzi: 45 Wyświetleń: 62323

  Juki, Brother, Pfaff, Efka, Quick Rotan.....

  Posiadam instrukcje obsługi, serwisowe do w/w maszyn szwalniczych i napędów szyjących.Może ktoś jest zainteresowany. Chętnie pomogę jeśli tylko będę coś miał.Mój GG 10659814.Pozdr.

  Inne Szukam 12 Maj 2014 16:35Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1839

  Brother DCP145C - Jak wyjąć głowicę/Prośba o Manual/Pampers?

  Witam jak wejść w tryb serwisowy w w. w. drukarce?Menu + black nie działa, nie dzieje się nic.PS:Ma ktoś może instrukcję rozebrania owej drukarki?Konkretnie to dostania się do głowicy?Pozdrawiam.Dodano po 6Tak jeszcze bo w końcu to dział dla początkujacyh.Jak wyłączyłem od prądu...

  06 Wrz 2013 11:50Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 16383

  Brother DCP-130C - Mało żółtego koloru na wydrukach

  Witam. Mam urządzenie wielofunkcyjne, jak wyżej. Od jakiegoś czasu (2-3 miesiące) na wydrukach jest mało żółtego koloru, tzn. żółty jest, tylko taki mało intensywny, objawia się to np. tym, że twarze na zdjęciach są sine, a trawa ma odcień wpadający w turkusowy. Na wydruku testowym wszystko wygląda OK,...

  26 Kwi 2013 19:32Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1131

  Jak ustawić język polski w drukarce Brother MFC-J5910DW

  Zastosowałem powyższy sposób do zmiany języka z niemieckiego na polski w Brother MFC-8950DW:Wejście do menu => *2864 => 0074 => 0004 => przycisk start => 99Zmienił się język na angielski, potem w menu zmieniłem na polski.Dzięki temu straciłem ikonkę WiFi i teraz nie wiem jak to aktywować....

  25 Gru 2021 20:27Odpowiedzi: 50 Wyświetleń: 22215

  Brother MFC-J4410dw Zmiana Języka brak opcji w menu wer. FRANCUZ

  Zakupiona nowa drukarka posiada menu w języku francuskim. Szukałem w instrucji polskiej i francuskiej ale nie ma po prostu opcji Local Language:/Szukałem wielokrotnie w 50% nagle nie ma przejścia na to co jest w instrukcji..Kto pomoże jak w trybie serwisowym przestawić ten żabecki język na min...

  02 Wrz 2014 09:58Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1482

  Brother DCP-J105 - Drukarka słabo drukuje/ przerywanie w kolorze czarnym

  Bardzo często zwykłe czyszczenie nie daje rady, ale serwisowe już tak.[url=]Link do instrukcji jak wykonać czyszczenie serwisowe

  30 Maj 2018 07:48Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 9966

  Brother j625dw - błąd: pełny pochłaniacz atramentu

  witam prosiłbym o instrukcje jak uruchomić tryb serwisowy w j625dw {na zdjęciu} chciałbym wykasować błąd pochłaniacza atramentu oglądałem filmik z j620dw ale tu jest inny panel

  18 Mar 2022 11:49Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 330

  Printer +Sevice+ Manuals+canon+i550

  Witam. Nie ma ktos instrukcji serwisowej do Brother MFC 5440CN, bo zanim sciagne cale archiwum to predzej nowa drukarke kupie. Jezeli ktos ma to prosze niech podesle mi na maila obroto(at)o2. pl. Dzieki i pozdrawiam

  Inne Serwis 07 Mar 2008 17:20Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 24086

  [Kupię] Szukam do firmy: A4 drukarka-ksero-skaner kolor-adf-radf-lan

  Brother jest urządzeniem kompaktowym na bazie drukarki, nijak to się ma do typowych kserokopiarek. Różnice są w możliwości szybkiej naprawy, diagnostyki, serwisu, czy chociażby uproszczonej konstrukcji. Trudno się będzie po nim spodziewać oczekiwanej miesięcznej wytrzymałości na poziomie 5. 000 stron,...

  Drukarki, ksero Co kupić? 23 Lip 2013 08:15Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 3039

  Drukarka laserowa na studia - dużo pdf

  Zerknij sam na instrukcje serwisowe.Dodano po 1Generalnie zasada jest taka, by odszukać instrukcję serwisową i wpisać hasło "LIFE"... wyskoczą Ci informacje dot. życia bębna, kartridży/tonerów i samej drukarki.

  22 Sty 2014 09:34Odpowiedzi: 50 Wyświetleń: 6189

  DCP-195C po zmianie języka widziana jako 175C

  Ostatnio zmieniałem jezyk w drukarce Brother DCP-195C z holenderskiego na polski wg. nastepującej instrukcji:1. Wyłącz urządzenie z zasilania.2. Włącz urządzenie przytrzymując przycisk menu4. Konserwacja powinna wyjść na ekranie i światła powinny migać.5. Wprowadź numery 74 i naciśnij...

  24 Kwi 2018 12:50Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1746

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA I PIELĘGNACJI DESKI PODŁOGOWEJ PANMAR

Podłogi Panmar pokryte systemem Osmo charakteryzują się dużą odpornością na zabrudzenia bieżące (zabrudzenia od obuwia i inne). Powłoki Osmo to zaawansowana technologicznie mieszanina naturalnych olejów (lniany, słonecznikowy, ostu, sojowy) oraz twardych naturalnych wosków pochodzenia roślinnego (carnauba, candelila). Zastosowane pigmenty w przemyśle spożywczym co oznacza że są w pełni naturalne i ekologiczne. 

Produkt ten w naturalny sposób zabezpieczy każdą podłogę, ale nie zwolni nas z pielęgnacji. 

INSTRUKCJA PIELĘGNACJI DESKI LITEJ PANMAR

Podłogi Panmar pokryte systemem Osmo charakteryzują się dużą odpornością na zabrudzenia bieżące (zabrudzenia od obuwia i inne). Zastosowane pigmenty w przemyśle spożywczym co oznacza że są w pełni naturalne i ekologiczne. 

Produkt ten w naturalny sposób zabezpieczy każdą podłogę, ale nie zwolni nas z pielęgnacji.

ZAGROŻENIA DLA POWIERZCHNI POKRYTEJ OSMO

Największym zagrożeniem dla parkietów/podłóg jest piasek mający kontakt z butami użytkowników i który pod obciążeniem ludzkiego ciała, może uszkodzić powierzchnię. Wprawdzie zewnętrzna powłoka podłogi jest bardzo twarda, jednak jak każda inna podłoga również podlega zarysowaniom. Dlatego też pielęgnacja tych powłok ma istotne znaczenie w użytkowaniu. Należy zadbać o możliwie najlepszy system zbierania brudu (np. wycieraczki przed wejściem do domu oraz po wejściu). Stan naszych podłóg pokrytych powłokami Osmo, będzie uzależniony również od częstotliwości uzupełniania powierzchni wosku środkiem do pielęgnacji wosku (Wachspflege 3029 oraz Spray 3031).

ZALECENIA PIELĘGNACJI BIEŻĄCEJ I OKRESOWEJ:

1. Zabezpiecz meble systemem podkładek filcowych. Wszelkie inne ostre krawędzie mające styczność z podłogą również należy zabezpieczyć podkładkami filcowymi.

2. Pod fotele z kółkami zastosuj specjalistyczne maty ochronne.

3. Zastosuj system zbierania brudu (wycieraczki np. przed wejściem i po wejściu do obiektu, domu). Prawidłowo zaprojektowany system wycieraczek powinien zawierać 3 strefy czyszczenia: zgrubną, pośrednią i osuszającą.

4. Usuwaj zawsze na bieżąco piasek i kurz z powierzchni deski podłogowej (odkurzacz ze ssawką odpowiednią do drewnianych podłóg, ściereczka, mop itp. ).

5. Oddziel gumowe elementy wyposażenia domu od powłoki podłogi (gumowe podkładki mebli należy zastąpić filcowymi). Powłoki deski Panmar mogą reagować z gumą.

6. Do codziennego mycia używaj czystej wody. Podłogę zawsze należy myć wilgotnym, a nie ociekającym mopem (wytrzyj nadmiar wilgoci suchą szmatką).

7. Miejscowe intensywne zabrudzenia usuwaj środkiem do pielęgnacji wosku – spray (wg karty aplikacji).

8. Wszelkie widoczne uszkodzenia to nic innego jak zarysowania powłoki twardego wosku, które należy naprawiać poprzez nanoszenie środka do pielęgnacji i czyszczenia wosku – Wachspflege (wg karty aplikacji). Środek ten uzupełnia mikro ubytki, które powstają podczas użytkowania podłogi. W użytku domowym tę czynność wykonujemy kilka razy w roku (z większą częstotliwością w miejscach użytkowanych bardziej intensywnie jak korytarz, czy przedpokój).

W użytku publicznym należy stosować ten produkt minimum raz w tygodniu.

9. Używaj środka do pielęgnacji Osmo 3029 regularnie, aby zapobiec wycieraniu się wierzchniej warstwy wosku olejnego, która chroni drewno.

10. W czasie robót remontowych lub budowlanych zabezpiecz podłogę przed zniszczeniem.

11. Głębokie uszkodzenia powłoki deski Panmar należy zeszlifować delikatnie papierem o granulacji 120, następnie odpylić i nanieść np. szmatką. Nastepnie twardy wosk olejny lub zabezpieczyć środkiem do pielęgnacji i czyszczenia wosku spray.

W razie konieczności dodatkowe informacje na temat pielęgnacji deski Panmar wykończonych olejami Osmo można znaleźć pod adresem: www. pl

ŚRODKI DO PIELĘGNACJI PODŁÓG PANMAR

Pielęgnacja i czyszczenie powłok Osmo pielęgnacja bieżąca: Środek do mycia – Osmo Wisch Fix 8016 

Do codziennej pielęgnacji używać środka Wisch- Fix 8016 (Koncentrat. Należy używać wg. zalecanych proporcji- jedna nakrętka środka czyszczącego na 1 litr wody). 

Przy gruntownym czyszczeniu podłogi należy użyć w/w środek w proporcji 1:1 czyszcząc podłogę ryżową szczotką i następnie zebrać brud szmatką. Po umyciu podłogi środkiem Wisch fix należy uzupełnić ubytki warstwy nawierzchniowej środkiem Osmo Waschpflege 3029, lub
w przypadku podłóg bielonych Osmo Waschpflege Weiss 3087.
Uwaga: do mycia podłogi należy użyć dwóch wiader (jedno wiadro z czystą wodą służy do płukania brudnego mopa, w drugim wiadrze wymieszać środek Wisch Fix do namaczania czystego mopa). Bardzo ważne jest aby podłoga nie była zalewana, a jedynie przecierany wilgotnym mopem ze środkiem Wisch Fix.

Usuwanie zabrudzeń / zarysowań: – Środek do czyszczenia i pielęgnacji wosku – Osmo 3031

Do usunięcia miejscowych zabrudzeń (rysy od miękkiego obuwia) użyć środka w spray-u 3031 (nanieść cienką powłokę środka i następnie zetrzeć brud szmatką). Środek ten uzupełnia również powierzchnię wosku, co oznacza że można go użyć do miejscowych napraw (po zeszlifowaniu uszkodzenia/zarysowania, odpylić powierzchnię rozpylić środek i przetrzeć suchą szmatką).

Pielęgnacja i czyszczenie okresowe: Środek do odnowy i czyszczenia – Osmo Wachspflege 3029

Do okresowej odnowy uszkodzonych powierzchni deski podłogowej należy użyć środka do pielęgnacji i czyszczenia wosku Osmo Wachspflege 3029 lub 3087 Wachspflege Weiss (dla podłóg bielonych). Po naniesieniu na czystą deskę podłogową bardzo cienkiej powłoki w/w środka (mop, szmatka), należy pozostawić powierzchnię na 10-30 minut i następnie spolerować suchą szmatką. Polerując, po 10 minutach uzyskamy powłokę bardziej matową, natomiast po 30 minutach powłokę o większym połysku.

Ważne jest, żeby pielęgnację tym środkiem wykonywać na intensywnie używanych powierzchniach gdzie powłoka twardego wosku uległa uszkodzeniom. W normalnym domowym użytku można tę czynność wykonywać 1-4 razy w roku.

Przy użytku publicznym (restauracje, sale taneczne) konieczne jest uzupełniać tę powierzchnię minimum 1-raz w tygodniu. Środkiem tym można również usunąć tzw. „trudne plamy. Należy na taką plamę nanieść środek, pozostawić na kilka minut i zetrzeć brud szmatką.

USUWANIE USZKODZEŃ – RYS NA PODŁODZE

W przypadku powstania uszkodzeń na powierzchni deski podłogowej, należy je delikatnie zeszlifować włókniną poprzez polerowanie miejscowe, następnie usunąć pył i nanieść powłokę wosku (np. szmatką). Po uzupełnieniu powierzchni twardym woskiem olejnym (3032, 3062, 3232, 3262, 3030) zetrzeć jego nadmiar miękką szmatką.

Instrukcja użytkowania i pielęgnacji oraz instrukcja montażu Brother 888 G06

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja użytkowania i pielęgnacji oraz instrukcja montażu Brother 888 G06

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja użytkowania i pielęgnacji oraz instrukcja montażu Brother 888 G06